2012. március 21., szerda

Bemutatkozás

Szeretettel üdvözöllek! 

Kanozsai Krisztinának hívnak. Szabadidőmben kínai gyógymasszázzsal, chen stílusú taiji és csíkung oktatással foglalkozom. A masszázs régóta érdekelt, mindig is voltak barátaim, kollégáim, akik szerették és kérték, hogy masszírozzam meg sajgó tagjaikat. Valahogy ösztönösen megtaláltam a fájó pontokat és erős, de kellemes kezeléssel fel tudtam oldani őket. 2006-ban vettem részt az első masszázs tanfolyamon, azóta szinte folyamatosan képzem magam. 2009-ben gyógymasszőri, 2010-ben tui-na (kínai) masszőri oklevelet szereztem.
Mesterem: Han Kui Yuan és Kiss Zsuzsa
A taijit 2004 júniusában kezdtem tanulni Juhász Imrénél. Kezdetben yang stílusú Pekingi 24 lépéses formagyakorlatot tanultam, majd 2005 januárjában kezdtem meg a chen stílus tanulását. Ezután kb. 1 évig párhuzamosan tanultam a 2 stílust. 2005.szeptemberétől mind a mai napig Han Kui Yuan mester tanítványa vagyok, de nagyon sokat köszönhetek néhány vezető tanítványának, akiktől folyamatosan tanulok (lásd alsó fotón). 2007-2010 között számos hazai és nemzetközi versenyen vettem részt tradícionális taiji formagyakorlat kategóriában, többnyire jó eredménnyel. 2010-ben mesteremtől megkaptam az edzői minősítést, amit 2011-ben tettem hivatalossá,az OKJ-s edzői vizsga letételével.
Tanáraim (balról): Juhász Imre, Molnár Gábor, Tömösi Örs
Célom, hogy megismertessem az érdeklődőket az általam is gyakorolt kínai mozgásművészetekkel és továbbadjam azokat az egészségmegőrző gyakorlatokat, melyeket kínai mesterek nemzedékeken át tökéletesítettek és mesterről-tanítványra örökítettek. Szeretnék minél több embert rávenni a rendszeres testmozgásra. Megmutatni nekik, hogy idősebb korban, jelentős súlyfelesleggel, több gyermekes anyukaként, minimálbérből is lehet minőségi életet élni. Nem állítom, hogy könnyű és sok lemondással jár, de aki hosszútávon és elszántan szeretné harmonikusabbá és egészségesebbé tenni az életét, az előbb-utóbb megtalálja az útját. Ebben szeretnék segíteni.


2012. március 20., kedd

A masszázs általános hatásai

A masszázs a legrégebbi gyógyeljárások közé tartozik. Hatásra felpezsdül a vér- és a nyirokkeringés, javul a sejtek- és szövetek anyagcseréje, kitágulnak a kapillárisok, a szervezet anyagcsere folyamatai felélénkülnek, az izmok ellazulnak, teljesítőképességük megnő. Légzés, pulzusszám, vérnyomás megváltozik, vércukorszint csökken. Ingerlő masszázsfogások hatására fokozódik szervezet aktivitása, míg a nyugtató fogások hatására ellazul, megnyugszik.
A masszázs javallatai
Orvosi javaslatra meghatározott testrészek kezelése a gyógymasszázs előírásai szerint. Regenerációs céllal főleg nyugtató-, lazító masszázst alkalmazunk, izom- és izületi fájdalmak, feszültségek oldására, ideg és keringési panaszok enyhítésére, anyagcserezavarok kezelésére alkalmas. Végezhető frissítő céllal krónikus fáradtság csökkentésére, jobb közérzet elérésére, a teljesítőképesség emelésére. Javallott sportteljesítmény fokozására, regeneráció gyorsítására, sportsérülések után, izom rugalmasságának javítására.

A masszázs ellenjavallatai (azaz tilos a masszázs)
  • Láz, heveny reumatikus és egyéb gyulladások (akut szakaszban)
  • Friss traumatikus sérülések
  • Visszérbántalmak és mélyvénás trombózis
  • Vérzékenység (Sincumar és Marcumar tabletta szedése esetén)
  • Fertőző bőrbetegségek és egyéb fertőző betegségek esetén
  • Rosszindulatú daganat (előrehaladott daganatos betegség)
  • Alkohol- és drog hatása alatt
  • Menstruáció első két napján
  • Terhesség első három hónapjában.

Figyelem!
Masszázs után igyon sok folyadékot (lehetőleg szénsavmentes ásványvizet), legalább másfél-két litert. Masszázs után nem feltétlenül érzi jól magát az ember, a szervezet leterheltségétől függően beindul a méregtelenítés, vizelet, székletürítés lehetséges. Levertség, fáradtság, fejfájás esetleg hőemelkedés jelentkezhet, de két-három alkalom után elmúlik. Beindul a szervezet méregtelenítése, az emésztés fokozódik.

2012. március 19., hétfő

Masszázstechnikák


Gyógymasszázs
Orvosi utasításra végzett gyógyító célzattal alkalmazott kezelés, melyet általában kapcsolnak más gyógyeljárással - különféle fizikoterápiás kezeléssel, valamint gyógytornával. Alapja a svédmasszázs, melyet nyugati masszázsnak is szoktak nevezni. Ide soroljuk a szegment-, kötőszöveti- és a csonthártyamasszázst.
 

Kínai masszázs (tui-na)
Tulajdonképpen ez a tradícionális kínai gyógymasszázs, amely a keleti masszázsrendszerek(japán, thai) alapját is képezi. Célja a szervezetben keringő életenergia (a csi) áramlását gátló akadályok leküzdése, az energiaháztartás helyreállítása/szabályozása, a szervek közötti harmónia megteremtése. A kívánt hatást a meridiánok mentén történő masszírozással és az akupunktúrás pontok kezelésével, különböző masszázstechnikák alkalmazásával érjük el.

GuaSha
A kínai masszázs egyik legősibb eszközös változata, mely különbözik minden más masszázstípustól.
A guasha masszázs során a bőr felületére a kezelendő meridián mentén felvisszük a titkos összetételű gyógynövényolajat, majd egy speciális ökörszarvból készült kaparóeszközzel jellegzetes kaparó mozdulatokat végzünk a meridiánon. A kezelt bőrfelület gyorsan kipirosodik, esetenként lilás –
véraláfutás-szerű elszíneződés(guasha foltok) jelenhet meg, mely néhány óra, vagy néhány nap után nyomtalanul elmúlik. A jól végzett guasha kezelés sohasem jár fájdalommal, inkább furcsa, szokatlan érzés.

Lávaköves masszázs
A kezelés során vízben felmelegített természetes, vulkanikus bazaltköveket használok. Lágy, nyugtató, un. meleg terápiás masszázstípus, amely erősen méregtelenítő hatású, nem csak a testre, hanem a lélekre is hat. A meleg és a lágy mozdulatok hatására, az test és lélek ellazulása nagyon hamar bekövetkezik. Erősen hat a nyirokkeringésre, ezért erősen méregtelenítő hatású. Rendkívül jó depresszió és stresszoldó hatású.
A kezelés speciális masszázstechnikára épül, segíti a bioenergia-áramlást, a stresszoldással párhuzamosan javítja a közérzetet. A masszázs nyugodt körülmények között, relaxációs zenére, bőrsemleges- és illóolajmentes masszázsolajjal történik.
A kezelés ellenjavallatai: magas vérnyomás esetén, tüdő- és légzésproblémáknál, egyes máj- és epebetegségeknél, húgyúti, bél- és bélrendszeri problémáknál. Továbbá a masszázs általános ellenjavallatai, valamint krónikus ízületi gyulladások és heveny betegségek esetén. 
 
Nyirokmasszázs
A nyirok szállítja el a szövetekből az anyagcsere azon végtermékeit, amelyek nem képesek visszajutni a vérkeringésbe. Ezért a jó nyirokkeringés az immunrendszer szempontjából nagy jelentőségű. Ez a masszázstípus a nyirokkeringés anatómiai ismeretére épülő SPECIÁLIS, LÁGY MASSZÁZS az EGÉSZ TEST nyirokrendszerén keresztül.  Hol és miért ALKALMAZHATÓ ?
- Serkenti a nyirokkeringést, megszünteti a kézen, lábon, szemhéjon, egész testen jelentkező ödémákat,
  ezáltal
fogyást, kerületi méretcsökkenést előidézve.
- Javítja az izületek, izmok, belső szervek vérellátását, nagyon jó reumás- és izületi fájdalmakra.
- Műtét utáni traumáknál (pl.mellműtét után ) orvosi javallatra. 


Akupresszúrás fejmasszázs
A közismert kozmetikai masszázstól eltérő, lényegesen összetettebb és hatékonyabb kezelési forma. Az arcot és fejet érintő nyolc meridián stimulálásával, valamint a rajtuk elhelyezkedő akupresszúrás pontok kezelésével felgyorsítjuk az energia- és véráramlást az arcon, illetve a fejen. A kezelés a bőrt finommá és bársonyossá teszi, gátolja a rácok kialakulását, valamint lelassítja az öregedési folyamatokat. Kifejezetten ajánlott rendszeres fejfájástól szenvedőknek, migrénes rohamok esetén is. Rendszeres kezeléssel bizonyítottan csökkenthetők a rohamok erőssége és kialakulásának gyakorisága